TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU

Türkiye Bisiklet Federasyonu, bisiklet sporu programını yöneten, bisiklet sporu etkinliklerini hazırlayan en önemli kurumdur. Aynı zamanda Türkiye Bisiklet Federasyonu, kadın erkek ayrımı gözetmeden bisiklet sporunu herkese sevdirmeyi ve geliştirmeyi ilke edinmiştir. Belirlenen en önemli amaç, toplumda bisiklet sevgisinin ve kullanımının yaygınlaşarak, insanların spora daha çok yönelmesini sağlamaktır.

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU

Bisiklet Yarışları ve Selanik

Geçmişten günümüze bakıldığında, bisiklet sürülmesi için özel alanların oluşturulmaya başlandığı gözlemlenmektedir. Bu özel bisiklet alanlarının oluşmasıyla ilgili olarak, Türkiye Bisiklet Federasyonu, gerekli çalışmaları yürütmektedir. Türkiye Bisiklet Federasyonu, bisiklet sporu ile ilgili gerekli eğitim ve yeteneğin sağlanması adına, bireylerle yakından ilgilenerek gerekli özeni gösterir ve Türkiye’de bisiklet yarışlarını en iyi şekilde temsil edecek antrenörlerin yetişmesi için gereken desteği sağlar. Türkiye’de ilk bisiklet yarışları Selanik şehrinde gerçekleşmiştir. Türkiye Bisiklet Federasyonu, yapılacak bisiklet yarışlarının gününü, süresini ve yapılacak turları belirler. Aynı zamanda, bisiklet sporu için gerekli faaliyet listesini oluşturarak, bisiklet sporu yapacak kişileri bu konuda bilgilendirir. Ülkemizde gelişen ve değişen yollarla ilgili planlamaların yapılması ve aynı zamanda insanların daha güvenli bir ortamda bisiklet kullanabilmesi için Türkiye Bisiklet Federasyonu, gerekli faaliyetleri yürütür. Bisiklet sporunun oldukça önemli bir spor dalı olduğunu ve insanların bu sporla eğlenerek ve severek etkinliklere katılmasının sağlanması son derece önemlidir.

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONUNUN GÖREVLERİ NELERDİR?

Bisiklet sporu ile ilgili her konu Türkiye Bisiklet Federasyonu kontrolü dâhilinde yapılmaktadır. Bu federasyon, aynı zamanda yapılan bisiklet yarışlarının hangi şehirde gerçekleşeceği hakkında da bilgi verir. Gerek sahil bölgelerinde, gerekse yeşillik olan orman alanlarda, artık oldukça muntazam bisiklet yollarına rastlamak mümkün. Hem trafik derdi yok, hem de stresten uzak olarak, kafanız rahat şekilde sporunuzu yapmaya devam edebilirsiniz. Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun da desteklemesi ile birlikte artık birçok yerde ayrı bir alan ayrılarak bisiklet yolu yapılmakta ve gerekli kurallar işaretler ile gösterilmektedir. İnsanlar bisiklete bindiklerinde rahatlıkla bu yolları kullanarak ulaşımı da sağlayabilmektedir. Bisiklet yollarının olması, gerçekleşebilecek kazalarında önüne geçmektedir. Aksi takdirde büyük araçlar ve bisikletler karşı karşıya gelerek güvenliğin tehdit edilmesine neden olmaktadır. Türkiye Bisiklet Federasyonu, sporun, hayatın bir parçası olduğunu belirterek, kendilerinin bu konuda her türlü desteği sağlayacağının altını çizmiştir. Bisiklet sporu ile tüm kaslarınız çalışacak ve daima sağlıklı bir vücuda sahip olmayı başaracaksınız.

İnsanların bisiklet sürenlere karşı daha duyarlı olmasını sağlamak adına 1 Haziran 2019 tarihinde tarihinden itibaren geçerli olacak kanun ile bisiklet yolları zorunlu olarak bulunacak. Bölgedeki arazi sıkıntısından dolayı bisiklet yolunun olmadığı yerlerde de yaya yolları, bisiklet yolu olarak düzenlenecek. Bunun yanı sıra, kullanılan bisikletlerin park edilmesi de önemli bir problem teşkil etmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için de bisiklet park istasyonları yapılacaktır. Devlet desteği, http://www.moroccosrestaurant.com/ gibi sponsor yardımı ve Türkiye bisiklet Federasyonu işbirliği ile insanların artık bisiklet sürücüleri ve bisiklet yolu ayrımını yapmaları sağlanmaya çalışılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir